تبلیغات
روستای فیروزآباد مازندران - راهکارهای عملی و کاربردی برای ترک استمناء (خود ارضایی)
روستای فیروزآباد مازندران
بندپی
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
-1. هر چه لباس تنگ و چسبان و پلاستیكی دارید كنار بگذارید. با این كار برای ترك این عمل گام بسیار بلندی بر داشته اید؛ زیرا این گونه لباس ها خود به خود و ناخواسته انسان را مورد تحریك قرار می دهد. جسم انسان از محیط و شرایط محیطی تاثیر می گیرد؛ وقتی شما اندام ها ی تناسلی خود را با این لباس ها در معرض تحریك بگذارید، انتظار نداشته باشید كه فكر و ذهنتان موفق به ترك این عمل شود.
2
. مصرف غذاهای تحریك كننده و گرم مزاج را (فلفل و ادویه جات تند، پیاز، خرما و ...) كاهش بدهید. این روش هم مانند روش بالا به این خاطر است كه ابتدا باید شرایط زمینه ای را برای ترك این عمل آماده كرد و بعد فكر و ذهن و اندیشه را به سمتی سوق داد كه موفق به ترك گردد. این كار بیهوده ای است كه ما شرایط تحریك كننده را رها كنیم و بگذاریم آن ها به حیات خود ادامه دهند و به دنبال درمان هم باشیم 3. از قرار گرفتن در شرایط محیطی تحریك كننده و انجام كارهایی كه باعث تحریك قوای جنسی تان می شود پرهیز كنید كه از آن جمله اند : ارتباط دوستانه با نامحرم، دیدن صحنه ها، عكس ها و فیلم های تحریك كننده و مستهجن، خواندن مطالب جنسی و سکسی و تخیل کردن در این زمینه ها، قرار گرفتن در محیطی كه صحبت های جنسی رد و بدل می گردد، گوش سپردن به موسیقی های تحریك كننده، نگاه كردن، بازی كردن و دست ورزی اندام تناسلی. وقتی موارد 1 و 2 و 3 تا حد زیادی مهیا و به آن ها عمل شود، می توان امید به ترك این عمل داشت. زیرا این موارد فضا را آماده برای ترك این عمل می كند. افرادی كه معمولاً در ترك این عمل با شكست مواجه می شوند به دلیل این است كه شرایط تحریك كننده ای كه ذكر شد را از خود دور نمی كنند. تا فضا مهیا نباشد تمام تلاش های ما بی نتیجه و عقیم خواهد بود.
4. ورزش كنید. ورزش كردن به این معنا نیست كه مانند یك ورزشكار حرفه ای اقدام به اینكار كنید. همین كه هر روز 10 دقیقه بدوید ، یا طناب بزنید هم نوعی ورزش كردن است. ورزش كردن مقدار زیادی از انرژی های منفی و زاید فرد را از بین می برد.
5. تا جایی كه ممكن است تنها و همچنین بیكار نباشید. تنهایی و بیكاری از عواملی هستند كه فكر این گناه را به ذهن آدمی می ندازد.
شما وقتی تنها هستید اقدام به استمنا می كنید. آیا در جمع خانواده، اقوام یا دوستان هم اینكار را می كنید؟ ‌مسلماً نه. انسان وقتی در جمع حاضر است هیچ گاه به فكر انجام این عمل نمی افتد، یا وقتی سرگرم به كاری باشد، افكار جنسی به سراغش نمی آید. اگر فكرتان به سمت افكار جنسی و شهوت آلود حركت كرد، باید آن را منحرف كنید و حضور در جمع و اجتماع در این مواقع (هجوم خیالات جنسی) یکی از بهترین روش هاست. كافی است اراده كنید و تلاش كنید.
6.
پاهایتان (از مچ به پایین) را هر روز با آب سرد بشویید. همچنین اگر عمل استمناء را انجام دادید حتماً غسل جنابت كنید. زیرا این غسل نشانی از این است كه شما نا امید نیستید و باز تصمیم به ترك دارید و دوباره تلاش خواهید كرد. اگر غسل نكنید سایر واجبات از قبیل نماز و روزه هم از زندگی تان رخت بر می بندد كه بسیار خطرناك و آسیب زاست . غسل هم با آب سرد باشد بهتر است. آب سرد بسیاری از هیجانات و انرژی هایی كه ممكن است ما را به سمت این عمل بكشاند را در ما خاموش می كند.
7
. تا وقتی خسته نشدید و خواب به سراغتان نیامده است به بستر نروید، زیرا احتمال هجوم افكار جنسی در زمانی كه فرد در بستر است و هنوز به خواب نرفته، زیاد است.
8. هر گاه تلاش خود را تا جایی كه می توانستید به كار بردید ولی دوباره این كار را كردید به هیچ وجه نا امید نشوید
و به تلاشتان برای ترك این كار ادامه دهید. با نگاهی به تاریخ دنیا متوجه خواهید شد كه بی تحركی و نا امیدی و یأس هیچ مساله ای را تاكنون حل نكرده است و نمی كند. برای ترك این عمل اگر تلاش نكنید یا با چند شكست نا امید شوید و زانوی غم بغل بگیرید، هیچ گاه به مقصود خود نخواهید رسید و در آینده حسرت روزهایی را خواهید خورد كه می توانستید برای ساختن زندگی سالم تر و بهتر تلاش كنید و تلاش نكردید. در روانشناسی گفته شده است كه خشم بهتر از یأس و نومیدی است، از آنجا كه یأس آدمی را خموده و افسرده و نا امید می سازد تا جایی كه اقدام به هیچ كاری نمی كند و در برابر محیط اطرافش منفعل می شود و عكس العملی نشان نمی دهد و تبدیل به عنصری خنثی، بی فایده و بی اثر می گردد، در حالی كه خشم (در معنای مثبت) حداقل فایده ای كه در اینگونه موارد دارد این است كه آدمی را به فعالیت و تحرك وا میدارد؛ فعالیتی كه اگر در جهت صحیح هدایت شود مفید خواهد بود.
9. همانطور كه انجام این عمل و اعتیاد به آن به صورت دفعی و یك مرتبه صورت نگرفته است و به تدریج در زندگی فرد ریشه دوانده است، دور از واقعیت است كه انتظار داشته باشیم درمان و ترك آن نیز به صورت دفعی و یك مرتبه صورت بگیرد. وقتی فردی كه به عنوان مثال قبلاً هر هفته یكبار استمناء می كرده و اكنون با به كار بستن این راهكارها آن را به ماهی یكبار تقلیل داده است، نشانی از موفقیت اوست و فرد گامی بلند در جهت ترك این عمل برداشته است و بدین معنی است كه اراده برای ترك همیشگی این عمل در او وجود دارد. پس هیچ گاه نا امید نشوید و به تلاش خود تا ترك كامل این عمل ادامه دهید.
10. روانشناسان مى گویند: براى ترك یك عادت بد حتماً باید به سراغ عادت خوب رفت و آن را جانشین عادت بد نمود. یكی از بهترین راه ها در ترك عادت زشت استمنا ، راه ازدواج است؛ زیرا فرد جهت پیكان ارضای امیال جنسی خودش را كه قبلاً به سمت خودش بوده، به سمت شریك جنسی اش تغییر می دهد و كاری را كه قبلاً برای رسیدن به ارگاسم به تنهایی انجام می داده است را می تواند به وسیله همسرش و با كمك او انجام دهد و این عادت زشت را ترك كند. تمام تلاش خود را برای فراهم كردن زمینه ازدواج بكنید، زیرا بهترین راه برای ترك این عمل ازدواج است.
11. انجام واجبات از جمله نماز را هیچگاه ترك نكنید و ارتباطتان را با خدا هیچ گاه قطع نكنید و نگویید من دیگر بخشیده نمی شوم. خداوند گناهان كافری كه حقیقتاً توبه كند را می بخشد ما كه مسلمانیم چرا نا امید شویم. حقا و انصافا جایی برای نا امیدی برای یك مسلمان وجود ندارد. به یاد داشته باشید كه راه توبه حقیقی برای بندگان همیشه باز است؛ و البته فراموش نكنید كه هوای نفس و شیطان در اینجا از دو راه وارد می شود كه انسان و آینده ابدیش را به تباهی بكشاند : یكی اینكه بی جهت انسان را به بخشش خدا امیدوار می كند و می گوید گناه كن، بعداً توبه می كنی و خداوند هم تو را می بخشد كه این بسیار خطرناك است. و راه دیگر اینكه تو را وسوسه می كند و می گوید تو دیگر غرق در گناه شده ای و خداوند دیگر تو را نمی بخشد، پس به گناهانت ادامه بده و این هم بسیار خطرناك است. شیطان از هر راهی برای ضربه زدن به انسان وارد می شود. در این راه باید بسیار مراقب بود و اسیر وسوسه های شیطان و هوای نفس نشد. آدمی كه حقیقتاً قصد توبه داشته باشد بدون شك توبه اش قبول است و این راه تا زمانی كه بساط اراده و اختیار وجود دارد و انسان در این دنیاست برای همیشه باز است و نا امیدی در آن جایی ندارد. باز آی، هر آنچه هستی باز آی/گر كافر و گبر و بت پرستی باز آی/ این درگه ما درگه نومیدی نیست/صد بار اگر توبه شكستی باز آی.




نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 16 مرداد 1392 :: نویسنده : کهکشان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

نظر نظر نظر یادنون نره.
مدیر وبلاگ : کهکشان
نظرسنجی
شما طرفدار کدام باشگاه هستید؟








شما طرفدار کدام باشگاه هستید؟








شما طرفدار کدام باشگاه هستید؟








جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :